DOMOWY DRESS CODE, CZYLI JAK WYGLĄDAĆ STYLOWO W DOMU

 

Obecna sytuacja nie jest dla nas zbyt łatwa. Jednak mimo tego, doszukując się, w tym wszystkim jakichkolwiek pozytywów stwierdziłem, że tak naprawdę pierwszy raz wielu z nas w swoim zabieganym życiu ma wreszcie czas dla siebie. Co do spożytkowania tego czasu, to bywa równie. Jedni z nas mają pomysł, jak go zagospodarować, inni zaś czasami się nudzą. Jednak cały ten czas spędzamy w domu, czyli z reguły wybieramy wygodny dla nas domowy dress code. Jednak czym jest ten domowy dress code ?

Jak mówi słynne powiedzenie wolność Tomku w swoim domku, tak naprawdę to, co robimy w naszym domu to nasza sprawa i tyle. I to samo tyczy się stylizacji, które nosimy w naszym domowym zaciszu, w domowym zaciszu nie obowiązują nas określone zasady ubioru, a w domowym biurze możemy pracować nawet w najbardziej zapyziałym dresie, jaki posiadamy. Ja mam natomiast własne zdanie na ten temat i uważam, że nawet obecna sytuacja czy praca z domu nie powinna być usprawiedliwieniem, by nawet w domu wyglądać po prostu dobrze, może nie wybitnie stylowo i też nie musimy od razu ubierać garnituru. Jednak warto poświęcić trochę czasu, by ten domowy dress code stworzyć.

 

DDC1

 

Zanim przejdę do kilku pomysłów na domowy dress code, uzasadnię, dlaczego warto się nim zainteresować. Pewnie wielu z was uzna ten temat za pretensjonalny i stwierdzi, że mocno upadłem na głowę, by radzić ludziom, jak ubierać się w domu. Jednak wspominam o tym dlatego, że jeśli naszym celem jest budowanie wizerunku stylowej osoby, to jaką wiarygodność będziemy mieli, jeśli zdecydujemy się wyjść z domu do sklepu, paczkomatu, czy z psem wyglądając jak wyciągnięci psu spod ogona. Sam wychodzę z założenia, że jeśli coś robię, to robię to na 100%. Dlatego, jeśli postanowiłem, że będę budować wizerunek stylowej osoby, to będzie się to tyczyć każdego aspektu mojego życia, nawet tego, który spędzam w domu. A poza tym dbanie o bardziej stylowe domowe stylizacje sprawi, że bez wstydu otworzymy drzwi kurierowi, czy bez konieczności przebierania się wybierzemy się do osiedlowego sklepu, czując się pewnymi siebie i bez skrępowania będziemy gotowi na przelotną rozmowę z napotkanym znajomym, czy sąsiadem.

 

DDC2

 

Zanim zaczniesz eksperymentować z domowymi stylizacjami, wyrzuć wszystkie poplamione, dziurawe, za duże, rozciągnięte i pozbawione koloru ubrania. Tak naprawdę, będzie to już połowa sukcesu. Co z tego, że będziemy nosić w domu najrozmaitsze stylizację, jak polowa naszych ubrań będą wyglądały po prostu tragicznie. Dlatego też pierwszym krokiem, będzie po prostu pozbycie się tego ubrań. Krok kolejny to selekcja kolorystyczna. Oczywiście rozumiem, że nie każdy ma zmysł i od razu potrafi dopasować do siebie kolory, tak by po prostu pasowały. Jednak warto poświeci, chociaż kilka sekund na to, by połączyć ze sobą odpowiednie kolory. Ponieważ to również sprawi, że nasze domowe stylizacje nie będą składać z przypadkowych ubrań, tylko będą razem tworzyć wspólną całość.
Następnym krokiem, będzie oczywiście dobór właściwego rozmiaru.

 

po domu 1

Fot: Amazon. com 

 

I może na pozór, wydawać by się mogło, że luźne rozciągnięte ubrania, sprawdzą się lepiej w domowym użytkowaniu, a przynajmniej będą wygodniejsze. Jednak sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Dużo tak naprawdę zależy od materiału, jednak o tym wspomnę nieco później. Warto postawić również na to, by ubrania, jakie nosimy w domu, były po prostu dopasowane. Tak jak w przypadku ubrań, które nosimy na co dzień, tutaj również powinniśmy wybierać ubrania, które nie są nam po prostu za duże, zbyt rozciągnięte czy za małe. Ponieważ nawet domowy dres, jeśli jest dobrze skrojony i dopasowany do naszej sylwetki, może wyglądać bardzo dobrze i stylowo.

 

 DDC3


O tym, jak ważna jest tkanina, z której zostały wykonane, wspominam od pocztów istnienia tego bloga. Tak naprawdę to, jak nosi się daną rzecz, nie jest zależne od tego, czy dana rzecz jest luźna jak dres. Sekret tkwi w tym, z jakiej tkaniny dana rzecz została wykonana. Nawet najluźniejszy na pozór wygodny dres, może sprawić, że zagotujemy się w nim niemiłosiernie, jeśli bezie wykonany w 90% z poliestru. Dlatego tak ważne jest, by wybierać odpowiednie tkaniny, nawet jeśli chodzi o nasze domowe outfity.Więc jakie tkaniny wybierać. Oczywiście najlepszym wyborem będą takie tkaniny jak bawełna, która nie krępuję ruchów, ale też oddycha, co sprawia, że nie będziemy się w niej zanadto pocić nawet latem. Jeśli lubimy bardziej luksusowe rozwiązania, to oczyści świetnie sprawdzi się kaszmir, który jest niezwykle przyjemny podczas noszenia i również posiada właściwości termoregulacyjne. Jedna wielką wadą kaszmiru, jest to, że jest to niezwykle delikatna tkanina i trzeba na nią uważać. Tkaniną, która natomiast sprawdzi się świetnie latem, będzie oczywiście len, który jest nie zwykle lekka i przyjemną w użytkowaniu tkaniną.

 

DDC4


No wreszcie przyszedł czas, moje propozycje tego, co możemy nosić w naszym domowym zaciszu. Zacznę oczywiście od wychwalanego przez wielu dresu, którego sam bym nie założył, ale nawet ten domowy dres może bardzo stylowo wyglądać, jeśli będzie on dobrze dopasowany do naszej sylwetki i będzie posiadał jakiś ciekawy kolor. Rynek jest oczywiście pełny wszelkiego rodzaju dresów, wystarczy tylko dobrze poszukać i na pewno znajdziemy coś wartego uwagi. Kolejna propozycja to stylizacja, którą sam bardzo lubię i dość często noszę. Składa się ona z materiałowych spodni najczęściej wykonanych z bawełny i swetra wełniany lub kaszmirowego w zalewności, na co mam w danym dniu ochotę. Jeśli chodzi o domowe stylizacje, to dla mnie połączenie to jest najwygodniejsze i w moim przypadku sprawdza się najlepiej.

 

 po domu 2

 Fot: suitsupply.com / drivers.pl 

 

Oczywiście, jeśli nie planujemy wychodzenia z domu, to tutaj jedwabne lub satynowe spodnie z piżamy sprawdzą się doskonale, do tego szlafrok z tego samego materiału i mam bardzo stylowy klasyczny i niezwykle dobrze wyglądający look, nawet do spania. Oczywiście latem, również możemy postawić na proste i ponadczasowe rozwiązanie, jakim jest t-shirt i jeansy, czy materiałowego spodnie. Jak widać, dzięki kilku prostym zasadą nawet w domowym zaciszu da się wyglądać stylowo, i tak naprawdę w tym tkwi cala filozofia domowego dress codu.

 

To tyle, jeśli chodzi o dzisiejszy wpis. Mam nadzieję, że okazał się on dla ciebie pomocny i nieco urozmaici on twoje domowe stylizacje. Oczywiście ciekawi mnie również, jakie są twoje pomysły na domowy dress code, dlatego będę wdzięczy, jeśli podzielisz się nimi w komentarzu. Na sam koniec oczywiście nie pozostaje mi nic innego, jak zaprosić się na mój newsletter gdzie znajdziesz więcej na temat szeroko pojętego męskiego stylu.

Serdecznie pozdrawiam.

 

 signature