PRZEGLĄD TRENDÓW NA WIOSNĘ-LATO 2020

 

Kalendarzowa wiosna już do nas zawitała. Więc przyszedł i czas, na to, by zapoznać się z trendami na nowy wiosenno-letni sezon. Mimo iż nie jestem osobą, która ma fioła na punkcie nowych trendów, bo jak można zauważyć, jestem fanem bardziej klasycznych stylizacji. To jednak bardzo lubię czerpać inspiracje z wybiegów, dlatego też, gdy tylko do Internetu trafiają relacje z pokazów, obowiązkowo muszę się z nimi zapoznać.

 

Mimo iż niewierze we wszelkiego typu zjawiska jak jasnowidzenia. To powiem nieskromnie, że chyba posiadam dar jasnowidzenia, co do trendów na dany sezon. Tym razem, gdy błądząc myślami, tworzyłem w swojej głowie rozmaite stylizacje, nasunęło mi się kilka pomysłów, co do połączeń kolorystycznych, które mógłbym w swoich stylizacjach wykorzystać. Gdy rozpocząłem przygotowania do tego wpisu i zacząłem, przeglądać stylizacje prezentowane na wybiegach zacząłem głupio się do siebie uśmiechać. Ponieważ kilka nowych trendów, szczególnie tych kolorystycznych udało mi się przewidzieć. Więc oto kilka trendów na sezon wiosna-lato 2020, które według mnie są warte uwagi.

 

OTNWL1

 

Pierwszym trendem, który najbardziej przykuł moją uwagę, a to pewnie dlatego, że udało mi się go przewidzieć były kolory ziemi. Czyli wszystkie neutralne kolory takie jak brąz we wszelkich możliwych odcieniach, chłodny odcień granatu, ale też i ciemna zieleń oraz beż. W związku, z tym że ostatnio mam słabość do jasnych neutralnych kolorów, szczególnie jeśli chodzi o odzież, to też układając w głowie pomysły, na swoje wiosenne stylizacje pojawiło się tam dużo beżu, bieli, a także brązu. I naprawdę byłem mile zaskoczony, że kolor ten pojawił się tego sezonu w niejednej kolekcji.

 

kolory ziemi

 

kolory ziemi 2

Fot: Vouge.com 

 

I mimo iż jak na wiosnę przystało, w kolekcjach pojawiło się również bardziej intensywne jaskrawe barwy. To jednak tego sezonu, królować będą kolory ziemi, oraz kolory pastelowe, które również pojawiły się w tegorocznych kolekcjach. Jeśli chodzi o kolory ziemi, to pojawiły się one między innymi w kolekcji Hermesa, Dior, Kenzo, w kolekcji Loewe natomiast w tym sezonie zawojowała biel, ponieważ było jej naprawdę sporo. Kolorem, którego również było na tegorocznych wybiegach dość sporo, był nietypowy jak na wiosenną paletę czarny, którego pojawienie się w wiosennych kolekcjach było dla mnie nie lada zaskoczeniem. Jednak myślę, że trend ten na pewno przypadnie do gustu niejednej osobie.

 

OTNWL2

 

Tej wiosny na wybiegach królowały również wzory i to zarówno te bardziej klasyczne jak na przykład moja ukochana krata, po te bardziej abstrakcyjne jak wszelkiego rodzaju abstrakcyjne malunki na marynarkach i kurtkach. Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się tego, by krata zagościła w kolekcji na sezon wiosna lato. Ponieważ zawsze gościła ona w sezonie jesienno-zimowym gdzie tego typu, że tak to ujmę ciężkie wzornictwo miało racje bytu. Wiosna od zawsze kojarzyła mi się z lekkością, jednak przyznam się szczerze, że trend ten mi się podoba, a to właśnie dlatego, że mam do kraty ogromną słabość.

 

wzory 1

 

wzory 2

Fot: Vouge.com  

 

Jeśli chodzi o abstrakcyjnie wzory, to nie przypominam sobie, by w poprzednich latach by na nie jakiś wieli bom. Oczywiście był popularne, ale mam wrażenie, że aż w takim stopniu nie zawojowały wybiegów. To w tym sezonie, na wybiegach królowały wszelkiego rodzaju najrozmaitsze wzory w bogatej gamie kolorystycznej. Wzory te zazwyczaj pojawiały się, na kurtach i marynarkach więc myślę, że inwestycja we wzorzysty bomber jacket, czy wzorzystą marynarkę będzie jak najbardziej udaną inwestycją w tym sezonie.

 

OTNWL3

 

Kurtki jeansowe, to ponadczasowych element zarówno męskiej, jak i damskiej garderoby. Kurtki te będą, były i są modne, a w tym sezonie szczególnie. Wiosna lato 2020 to powrót jeansowych kurtek, zarówno tych klasycznych, jak i tych nieco bardziej wymyślnych. Szczerze myślałem, że chyba zdana jeansowa kurka mnie już nie zaskoczy, a tu miłe zaskoczenie. Ponieważ w tym sezonie, pojawiło się sporo kurtek posiadających ciekawe kolory i zdobienia. Sam nie jestem fanem jeansowych kurtek, to jednak mimo to wiele z nich przykuło moją uwagę więc, co do tej pory rzadko się zdarzało.

 

kurtki jeansowe 1

 

bomber jacket

Fot: Vouge.com 

 

Kurtki jeansowe pojawiły się w tym sezonie między innymi w kolekcjach Dries Van Noten, Celin. Jednak na tym nie koniec, ponieważ na tegorocznych wybiegach pojawiło się również sporo kurtek typu bomber jacket, które królowały między innymi w kolekcjach Hermesa, Dries Van Noten. W tegorocznych kolekcjach również nowe życie zyskały kurtki przeciwdeszczowe, które również pojawiły się między innymi w kolekcjach Lanvin oraz Kenzo.

 

OTNWL4


Na sam koniec stwierdziłem, że warto wspomnieć o kilku smaczkach, które również pojawiały się w tegorocznych kolekcjach i są to między innymi właśnie apaszki. Mimo iż apaszki były już popularne w modzie męskiej, to jednak w kolekcji Hermes stanowiły dopełnienie prawie że każdej stylizacji, co notabene w bardzo ciekawy sposób ożywiało cała stylizacje i stanowiło taką wisienkę na torcie, jeśli chodzi o niektóre looki.

 

 apaszki

 

róż

Fot: Vouge.com  

 

Poza tym na wybiegach królował również pudrowy róż. Mimo iż nie jest to kolor popularny, jeśli chodzi o męską garderobę, to jednak w tegorocznych kolekcjach róż wylewał się z każdej strony. I moda na różowe elementy garderoby to chyba jeden z nielicznych trendów, który najpierw pojawił się na ulicach, a dopiero potem trafił na wybiegi. Ponieważ pudroworóżowe bluzy w męskim wydaniu już niejednokrotnie przewijały się przez polskie ulice i to w bardzo dużej ilości. Jednak na różu się nie kończy, ponieważ w tegorocznych kolekcjach, pojawiły się inne pastelowe kolory z kobiecej gamy kolorystycznej, między innymi na przykład fiolet, którego do tej pory było stosunkowo mało w męskich kolekcjach.

 

To tyle, jeśli chodzi o dzisiejszy wpis. Mam nadzieję, że przedstawione w nim trendy będą dla ciebie inspiracją podczas selekcji wiosenno-letniej garderoby. Oczywiście jestem ciekaw, co siedzisz o tegorocznych trendach, dlatego będę wdzięczny, jeśli podzielisz się swoją opinią w komentarzu. Na sam koniec jak zawsze, nie pozostaje mi nic innego, jak zaprosić cię na mój newsletter, gdzie znajdziesz więcej na temat szeroko pojętego męskiego stylu oraz perfum.

Serdecznie pozdrawiam.

 

signature